Fotogalerie: Lipno a okolí (texty najdete níže)

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————


Lipno a okolí

Lipenské jezero nabízí samo o sobě své využití v každém ročním období. Osvěžení v letním sluníčku pro koupání, windsurfing, jachting a relaxaci na lodích či parníku, kdykoli možnost rybaření a v zimě velké kluziště a udržovanou bruslařskou dráhu v délce 11 km Lipno-Frymburk-Přední Výtoň

Stezka korunami stromů

Vydejte se na stezku vedenou korunami stromů v délce 675 m , zakončenou 40 metrovou vyhlídkovou věží. Z věže se vám naskytne fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory.Stezka leží na vrcholu Kramolína, kam se můžete dostat lanovkou, autobusem nebo autem (parkoviště je u  stanice lanovky).  Více informací na www.stezkakorunamistromu.cz.

Skiareál Kramolín

Patří mezi nejmodernější lyžařská centra v České republice a svou bohatou nabídkou je zaměřen především na rodiny s dětmi. 7 sjezdovek o průměrné délce 1km s umělým zasněžováním a večerním lyžováním, 3 čtyřsedačkové lanovky, 3 pojízdné koberce v dětském výukovém lyžařském parku, lyžařská škola, modernizovaný snowpark.Upravené běžecké tratě - 40 km

Bobová dráha

Dráha v umělém korytě dlouhá 1 km je pro Vás otevřena celoročně. Speciální boby pro 1-2 osoby jsou určeny pro starší 3 let. Více na www.slideland.cz

Aquaworld Marina

Vodní ráj můžete využít v případě nepříznivého počasí. Krytý bazén, vířivky, sauna, bazén s protiproudem, pro děti skluzavka s brouzdalištěm, vodní atrakce. Možno objednat i masáže. Nabízí rovněž dětský koutek pro hlídání dětí.

Cyklistická stezka podél jezera

Vhodná i na kolečkové brusle, vede kolem jezera z Lipna nad Vltavou do Frymburka.

Bikepark

3000 m dobrodužné a zábavné jízdy v lesním terénu na Rodinné trati a nové Sportovní trati s nádherným výhledem na Lipno. Pro malé cyklisty FOXíkovo cyklo hřiště, kde se mohou seznámit s jízdou po terénních nerovnostech a dřevěných MINI překážkách.

Lanový park

Je pro Vás přichystáno několik druhů lanových cest vhodných pro dospělé, děti, ale i skupiny. Především zakončovací sjezd "FLY kladkou" nad hladinou rybníka je opravdovým zážitkem pro děti i dospělé. 

Okružní plavby parníkem

Využijte okružní plavbu nebo lodní dopravu z Lipna až do Horní Plané se zastávkami Přední Výtoň, Frymburk, Dolní Vltavice a Černá v Pošumaví.Možno zažít i večerní plavbu s večeří a hudbou. Více na https://www.lipno-line.com.

Golf Club

1km vzdálené 9-ti jamkové sportovní hřiště, tréninková louka, golfová škola s profesionálním trenérem. Hřiště pro začátečníky, ale i pro pokročilé.

Exkurze Vodní elektrárny Lipno
Navštivte informační centrum vodní elektrárny Lipno a poznejte unikátní technické dílo ukryté 160 m pod povrchem! Expozice je rozčleněna do několika tematických částí: Povltaví, výstavba vodních elektráren Lipno I a Lipno II a jejich současný provoz. Odborný výklad zajišťují zaměstnanci elektrárny. Více https://www.cez.cz/cs/kontakty/informacni-centra/ic-lipno.html

Půjčovny

Půjčovny lyží, bruslí (kolečkových i ledních), kol, lodí a dalšího sportovního vybavení je na Lipně mnoho.

 

PAMĚTIHODNOSTI, VÝLETY DO OKOLÍ

Český Krumlov 32 km

Navštivte perlu jižních Čech, která nabízí zámek, otáčivé hlediště v zámecké zahradě, muzea voskových figurín, muzeum Egona Schieleho, gotický kostel sv. Víta a spousta dalších zajímavostí.

Rozhledna Kleť 35 km

Nejvyšší horou Blanského lesa je právě Kleť, kde je rozhledna dostupná pěšky nebo lanovkou z Krásetína (45 km). Rovněž je možné navštívit observatoř zabývající se sledováním planetek a komet. Pěšky lze jít už např. z Českého Krumlova (pěšky 5 km).

Zřícenina hradu Vítkův Kámen 16 km

Více na https://www.ckrumlov.info/docs/cz/region_histor_vithra.xml. Na věž je možný přístup jako na rozhlednu.

Vyšší Brod 11 km

Cisterciácký klášter, Poštovní muzeum

Zřícenina hradu Dívčí kámen 42 km

Hrad stál na vysokém skalnatém návrší, obtékaném řekou Vltavou a Křemežským potokem, který se pod hradem vlévá do Vltavy.

Rozhledna Moldaublick (Rakousko) 52 km

Kovová rozhledna má výšku 24 m a vede na ní 137 schodů. Je otevřená od dubna do listopadu. Nachází se v rakouské části Šumavy(Böhmerwald) a otevírá se z ní pohled především na českou stranu - na Lipno a okolí ( Horní Planá, Černá v Pošumaví, Vítkův Kámen, Boubín či Kleť).

Čertova stěna 8 km

Čertova stěna se zdvihá nad kdysi pověstnými Čertovými proudy řeky Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Čertova stěna je divoký skalní sráz posetý náhodně nakupenými žulovými balvany – kamenným mořem nad hlubokým údolím Vltavy. Kolem rostou borovice a břízy, často velmi neobvyklých tvarů. Nad údolím se vypíná přes 30 min vysoký skalní blok – Čertova kazatelna, z které je překrásný pohled na romantické řečiště Vltavy. Přístup ke stěně je po zelené značce z Loučovic asi 2 km dolů k Čertovým proudům. Zde se musí přebrodit koryto Vltavy vystoupat po svazích. Také lze sejít přímo ze záhybu horní silnice asi 400 metrů po červené značce.

Medvědí stezka 38 km + 14 km pěšky

nejstarší naučná stezka na jihu Čech, vhodná pro rodiny s dětmi Do Nové Pece - cca 38 km od Lipna nad Vltavou odtud vlakem do Ovesné.
Délka trasy: 14 km, čas chůze cca 4,5 hodiny. Rozmanité skalní útvary po celé trase, Schwarzenberský kanál, pomník posledního šumavského medvěda.

Plešné jezero 38 km + 18 km pěšky

Do Nové Pece 38 km. Délka trasy: 18 km, čas chůze cca 6 hodin
Převýšení: 600 m, nejvyšší bod Plechý 1378 m
Pozoruhodnosti: Schwarzenberský kanál, Kamenné moře, Plešné jezero, Stifterův pomník

Podrobné mapy a další turistické informace dostanete v Infocentru Lipno nad Vltavou.


Kontakt

Apartmán Sedmikráska

Lipno nad Vltavou 4
382 78+420 608 533 374
David Puchinger
Ičo:02806151O sedmikráskách se říká, že se zrodily ze slz Máří Magdaleny, které vyplakala při ukřižování Ježíše Krista. V lidovém podání se jim říká "oko dne" anebo "boží úsměv" - to proto, že se otevírají ráno s východem slunce a večer se při západu slunce zavírají.

O sedmikrásce se navíc traduje, že je vhodným talismanem pro všechny, kdo mají čisté srdce a jsou věrní v lásce. V květomluvě znamenají skromnost, lásku, přirozenost.

Rádi Vás přivítáme v našem apartmánu a věříme,že u nás na Lipně prožijete spostu krásných dní.

U NÁS JAKO DOMA!